Jesteś tutaj: Złomowanie / wyrejestrowanie Złomowanie auta kiedy i dlaczego warto to zrobić ?

Złomowanie auta kiedy i dlaczego warto to zrobić ?

W ciągu ostatnich kilku lat koszty naprawy samochodów zdecydowanie wzrosły. Korzystanie z warsztatów stało się więc znacznie mniej opłacalne. Każda poważniejsza kolizja lub awaria auta może się skończyć przekazaniem go na złom. Samochód przestał być już dobrem luksusowym i może sobie na niego pozwolić znacznie więcej osób. Niestety same koszty naprawy oraz części wzrosły kilkukrotnie. Co przekłada się na to iż nie opłaca się naprawiać starych aut. Jeżeli tylko nasze auto ma wypadek, kolizję to koszty naprawy przekroczą wartość samochodu. Po dokonaniu wstępnej wyceny naprawy okazuje się iż taniej jest kupić kolejny pojazd. W takim przypadku może Tobie pomóc taka firma ja złomowanie aut . Nie musisz się więc martwić co zrobić z uszkodzonym samochodem. Oddając go na złomowanie pozbędziesz się problemu i jeszcze uda się Tobie zarobić parę groszy. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jaki samochód oddajemy. Za stare auta, z których praktycznie kompletnie nic nie zostanie można dostać około 300 zł, ale jeśli jest to auto stosunkowo nowe, z dobrym rocznikiem, wówczas dokonuje się stosownej wyceny i przedstawia klientowi ofertę. Jeśli w grę wchodzi nasze złomowanie aut, tutaj z pewnością można liczyć na rzetelną i fachową pomoc w kwestii złomowania aut. Jeśli auto nie nadaje się już do użytku, konieczny jest auto złom, by móc pozbyć się takiego samochodu, a potem by wyrejestrować auto, jako już nieistniejące. Jeśli tego nie zrobimy, możemy otrzymać nie tylko karę finansową, ale również możemy być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej. Jeśli już wybieramy firmę, która będzie złomować nam auto, musimy wraz z nim dostarczyć takie dokumenty, jak: dowód rejestracyjny, kartę pojazdu, tablice rejestracyjne, umowę kupna lub sprzedaży auta, jak również i czytelny numer VIN. Po całej procedurze, auto złom wydaje nam stosowne pismo, z którym możemy udać się do urzędu komunikacji i samochód wyrejestrować. Istnieją sytuacje, w których oddanie auta na złom jest to konieczne i jeśli już zdecydowaliśmy się tego dokonać, warto postawić na profesjonalną firmę, której można zaufać.

UWAGA!

Zezłomowałeś pojazd przed upływem polisy OC? Masz prawo ubiegać się o zwrot nadpłaconej składki za cały okres od dnia demontażu auta do końca umowy ubezpieczeniowej. Sprawdź więcej szczegółów na ten temat: Kiedy możesz liczyć na zwrot składki ubezpieczenia.

 

Nie czekaj, wymień złom na gotówkę!

Jesteśmy w stanie zezłomować każde auto osobowe i nie tylko! Chętnie przyjmiemy na złom auta ciężarowe, naczepy, maszyny budowlane, maszyny rolnicze i inny ciężki złom! Wszystkie odpowiednio wycenimy, a Ty będziesz cieszyć się gotówką!