Jesteś tutaj: Złomowanie / wyrejestrowanie Kasacja Samochodu

Kasacja Samochodu

Każdy kierowca chcący pozbyć się swojego samochodu chciałby za nie otrzymać możliwie jak najwięcej pieniędzy. W takim przypadku możemy oczekiwać prawdopodobnie na najwyższą kwotę, jaką odzyskamy za nasz pojazd. W przypadku jeśli uważamy, że nasze "cacuszko" jest już w tak kiepskim stanie, że nikt nie będzie nim zainteresowany, pozostaje nam jego zezłomowanie, lub przekazanie do stacji demontażu pojazdów. Ale jak zrobić to wszystko w pełni legalne?

Na ogół stacje demontażu pojazdów chętnie zapłacą nieco większej za nasz wóz niż złomowiska, dlatego w pierwszej kolejności warto skontaktować się z kilkoma punktami. W ten sposób będziemy mieli okazję do pozbycia się samochodu na najkorzystniejszych warunkach. Z drugiej strony jednak, jeśli kwestia finansów jest dla nas obojętna, możemy po prostu odwiedzić najbliższą stację demontażu pojazdów lub złomowisko. Część stacji może zaoferować bezpłatny transport przy użyciu lawety, co może być istotne w przypadku unieruchomionego auta.

Podczas kasacji samochodu w wybranym punkcie powinniśmy zabrać ze sobą wszystkie niezbędne dokumenty, jak dowód rejestracyjny (lub inny dokument zawierający dane pojazdu), zaświadczenie z Wydziału Komunikacji (w przypadku gdy dowód został zatrzymany przez policję), umowę kupna z potwierdzeniem w Urzędzie Skarbowym (jeśli nie przerejestrowaliśmy samochodu po zakupie i pojazd wciąż figuruje na nazwisko poprzedniego właściciela). Gdy mówimy o przypadku samochodu zarejestrowanego na firmę, musimy dołożyć jeszcze wpis do ewidencji działalności gospodarczej, upoważnienie do zezłomowania pojazdu dla osoby wyrejestrowującej pojazd w imieniu podmiotu gospodarczego, oraz dokument tożsamości właściciela auta. Natomiast w przypadku współwłasności lub nieobecności właściciela trzeba okazać także pisemne upoważnienie od właściciela auta.

Punkty przyjmujące nasz samochód nie mogą pobierać od nas opłat, chyba że auto jest lżejsze niż wartość wpisana w dowodzie rejestracyjnym - wtedy mają prawo żądać od nas dopłaty wynoszącej nawet do 10 zł za każdy brakujący kilogram. Gdy samochód zostanie przyjęty do kasacji właściciel dostaje zaświadczenie o przyjęciu auta do Stacji Demontażu Pojazdów,a także unieważnienie dowodu rejestracyjnego oraz unieważnienie tablic rejestracyjnych i unieważnienie karty pojazdu (gdy była wydana). Z tymi dokumentami oraz tablicami rejestracyjnymi udajemy się do wydziału komunikacji i składamy wniosek o wyrejestrowanie pojazdu. Teoretycznie mamy na to do 30 dni od momentu otrzymania dokumentów. Warto pamiętać że w momencie wydania zaświadczenia o przyjęciu auta do kasacji przestaje obowiązywać opłata za ubezpieczenie OC, dlatego możemy wycofać nadpłatę.

Nie czekaj, wymień złom na gotówkę!

Jesteśmy w stanie zezłomować każde auto osobowe i nie tylko! Chętnie przyjmiemy na złom auta ciężarowe, naczepy, maszyny budowlane, maszyny rolnicze i inny ciężki złom! Wszystkie odpowiednio wycenimy, a Ty będziesz cieszyć się gotówką!

Zadzwoń: 502 404 611