Jesteś tutaj: Złomowanie / wyrejestrowanie Jak zezłomować i wyrejestrować niechciany pojazd?

Jak zezłomować i wyrejestrować niechciany pojazd?

Chcesz wyrejestrować samochód w Sosnowcu? Masz wątpliwości? Bardzo dobrze trafiłeś. Z pomocą naszego auto skupu  w Sosnowcu załatwisz to szybko i bez problemu. Dostaniesz wniosek o wyrejestrowanie pojazdu i dowiesz się, jak możesz załatwić formalności i ile to będzie kosztowało.

 

Będziesz musiał odwiedzić wydział komunikacji i złożyć odpowiedni wniosek o wyrejestrowanie pojazdu. Tu procedura wygląda tak samo jak przy rejestracji. Potrzebny jest też dokładnie taki sam druk. Wystarczy w jego nagłówku wykreślić odpowiednie wyrazy. Wnioski o wyrejestrowanie pojazdu rozpatrywane są w trybie natychmiastowym. Gdyby jednak Twój wniosek został odrzucony, masz 14 dni na złożenie odwołania.

Jaki jest koszt wyrejestrowania pojazdu? Otóż wyrejestrowanie samochodu wymaga wniesienia opłaty skarbowej w wysokości 10 złotych.

Wniosek o wyrejestrowanie samochodu w Twoim imieniu może złożyć pełnomocnik. Wiąże się to z koniecznością wypełnienia jeszcze jednego druku i dodatkową opłatą skarbową w wysokości 17 zł. Opłaty takiej nie poniesiesz, gdy upoważnisz kogoś z najbliżej rodziny. Szczegółowe informacje na temat upoważnienia do wyrejestrowania samochodu znajdziesz w artykule, w którym opisujemy wniosek o rejestrację pojazdu.

 

Czy musisz składać wniosek o wyrejestrowanie pojazdu po jego sprzedaży?

Bardzo często wyrejestrowanie pojazdu jest mylone ze zbyciem. W przypadku zbycia pojazdu (sprzedaż samochodu  lub darowizna) nie składasz wniosku o wyrejestrowanie, a jedynie zawiadomienie o zbyciu pojazdu. Po sprzedaży pojazdu musisz zawiadomić o tym wydział komunikacji w terminie nieprzekraczającym 30 dni od podpisania umowy z kupującym. Zawiadomienie takie powinieneś złożyć w urzędzie, który dokonał tej rejestracji. Warto to zrobić dla własnego bezpieczeństwa. Jeżeli tego nie zrobisz może się okazać,  że formalnie jesteś nadal właścicielem auta i może zostać nałożona na Ciebie kara za brak OC. Pojazd taki może też zostać użyty do przestępstwa.

 

Wniosek o wyrejestrowanie pojazdu – niezbędne załączniki:

W zależności od powodu wyrejestrowania pojazdu do wniosku powinieneś załączyć stosowne załączniki. Warto dokładnie je sprawdzić zanim zdecydujesz się na wyrejestrowanie samochodu w wydziale komunikacji. Pozwoli to uniknąć nieporozumień i ponownych odwiedzin w urzędzie. No chyba, że to lubisz. My jednak wolimy je ograniczać do niezbędnego minimum. Aha, jeszcze jedno – wyrejestrowanie samochodu przez Internet nie jest w Polsce jeszcze możliwe. Proces ten odbywa się w tradycyjny sposób, podczas osobistej wizyty w urzędzie.

Nie czekaj, wymień złom na gotówkę!

Jesteśmy w stanie zezłomować każde auto osobowe i nie tylko! Chętnie przyjmiemy na złom auta ciężarowe, naczepy, maszyny budowlane, maszyny rolnicze i inny ciężki złom! Wszystkie odpowiednio wycenimy, a Ty będziesz cieszyć się gotówką!

Zadzwoń: 502 404 611