Jesteś tutaj: Złomowanie / wyrejestrowanie Nieopłacalna naprawa...

Nieopłacalna naprawa...

NIEOPŁACALNA NAPRAWA ? PRZECHYTRZ MECHANIKÓW
Masz problemy z samochodem ? Naprawa przekracza twoje możliwości finansowe, a nawet samą wartość pojazdu ? Masz zamiar w końcu pozbyć się problemu ? Ogłoszenie ze sprzedażą tego pojazdu pozostaje bez zainteresowań ? Jedną z najkorzystniejszych opcji dla ciebie jest spieniężenie go w postaci zezłomowania.
Oczywiście nie można tak po prostu odstawić samochodu na złomowisko, należy wykonać kilka procedur. W innym przypadku zezłomowanie pojazdu może przysporzyć ci wielu kłopotów.

Kto i kiedy może zezłomować pojazd ?
Posiadacz samochodu nie może tak po prostu odstawić pojazd na parking i przestać płacić za nie ubezpieczenia. Auto trzeba najpierw wyrejestrować, a do tego muszą być solidne podstawy. Opisuje je art. 79.1 ustawy Prawo o Ruchu Drogowym z dnia 20 czerwca 1997 r.

Piszą w nim, że pojazd podlega wyrejestrowaniu przez organ właściwy ze względu na miejsce ostatniej rejestracji pojazdu, na wniosek jego właściciela, w przypadku:
– przekazania pojazdu do przedsiębiorcy prowadzącego stację demontażu lub przedsiębiorcy prowadzącego punkt zbierania pojazdów,
– kradzieży pojazdu,
– wywozu pojazdu z kraju, jeżeli pojazd został zarejestrowany za granicą lub zbyty za granicę,
– zniszczenia (kasacji) pojazdu za granicą,
– udokumentowanej trwałej i zupełnej utraty posiadania pojazdu bez zmiany w zakresie prawa własności,
– przekazania niekompletnego pojazdu do przedsiębiorcy prowadzącego stację demontażu lub przedsiębiorcy prowadzącego punkt zbierania pojazdów,– wycofania pojazdu z obrotu.

Najczęstszym sposobem na pozbycie się tego typu kłopotu jest złomowanie auta. Nie dość że pozbywasz się problemu, to rozwiązujesz to bardzo szybko, w dodatku dostajesz uczciwa propozycję cenową. Taką ofertę dajemy my.

Zasada działania złomowania pojazdów.
Samochód, który nie nadaje się już do jazdy albo po prostu jego naprawa i dalsze utrzymywanie przestają być opłacalne, można oddać do stacji demontażu albo punktu zbierania pojazdów. Należy się wcześniej upewnić, że dany punkt działa legalnie i posiada odpowiednie zezwolenia marszałka województwa. Udając się do stacji demontażu, należy wziąć ze sobą dowód osobisty lub inny dokument stwierdzający naszą tożsamość oraz koniecznie dowód rejestracyjny pojazdu, kartę pojazdu (jeśli taka była wydana) lub inny dokument potwierdzający dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym.
Aby zezłomować auto, samochód musi posiadać numer VIN lub numer nadwozia, podwozia lub ramy.

O czym należy pamiętać przy złomowaniu?
Stacja demontażu unieważnia kartę pojazdu, tablice rejestracyjne pojazdu oraz dowód rejestracyjny. Następnie wydaje oświadczenia unieważnieniu ich oraz zaświadczenie potwierdzające zezłomowanie pojazdu. To ostatnie wydawane jest w trzech egzemplarzach – jeden dla właściciela pojazdu, jeden dla właściciela stacji demontażu i jeden dla wydziału komunikacji.
Następnie były właściciel pojazdu musi samodzielnie udać się do wydziału komunikacji i złożyć wniosek o wyrejestrowanie pojazdu. Ma na to określony czas, do 30 dni, natomiast naszym zdaniem warto załatwić to od razu i mieć już problem z głowy.

Nie czekaj, wymień złom na gotówkę!

Jesteśmy w stanie zezłomować każde auto osobowe i nie tylko! Chętnie przyjmiemy na złom auta ciężarowe, naczepy, maszyny budowlane, maszyny rolnicze i inny ciężki złom! Wszystkie odpowiednio wycenimy, a Ty będziesz cieszyć się gotówką!

Zadzwoń: 502 404 611